Magnetyczny Koszalin

Część wyników badania ph. „magnetyzm polskich miast” określającego atrakcyjność tychże mnie zadziwiła. Dużo słupków, cyfr i innych diagramów ułożonych według schematu – podoba się nam to, co znamy, co jest blisko, lub też centra o utrwalonej turystycznie marce, głównie Kraków i Zakopane. Wśród wyników ta jedna wartość, która mnie zaskoczyła. Pozytywnie zaskoczyła. Otóż respondenci z Opolszczyzny najczęściej wskazywali właśnie Koszalin, jako najbardziej „przyciągający”.

Skąd ta zaskakująca deklaracja? Na czym oparta? Czy Wydział Promocji naszego UM nie powinien pójść za ciosem i wzmocnić to przekonanie?

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Różne

7 responses to “Magnetyczny Koszalin

 1. czy widziałeś jakąś kampanie reklamową lub profil na jakimś portalu społecznościowym? ja nie, czy to potrzebne a i owszem dla ludzi młodych bo oni siedzą na necie i szukają informacji na dany temat. A Koszalin – mam wrażenie że ludzie tacy jak ty i inni którzy zakładają strony i blogi o Naszym mieście odwalają brudną robotę [z tym że jest to nasz punkt widzenia].

 2. Omacku

  Tak sobie myślę, że dla respondentów z opolszczyzny Koszalin jest znany z powodu bliskiej odległości od Mielna, które jest głównym celem podróży (letnich). I jeżeli miałaby być prowadzona jakaś akcja promocyjna UM, to TYLKO razem z Mielnem, ew. z grupą miejscowości nadmorskich (Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Darłowo.
  No i miasto powinno zwiększyć ilość letnich atrakcji dla turystów, bo samo Forum Koszalin czy Emka to za mało.

  • adam

   Ale czemu Koszalin, a nie Mielno właśnie, Kołobrzeg, Sopot, Gdynia czy Wejherowo? Wskazali właśnie na Koszalin, chociaż mieli wolny wybór (w zachpom wygrała Rabka Zdrój, kto by pomyślał?). Dziwne.

 3. gżehu

  A może pamiętaja nasza wspólna walkę o województwa podczas ostatniej reformy? Im sie udało, nam nie, więc może cos w głowach im zostało????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s