Nie można = można

Czy to zdarzenie (pobicie pracowników Domu Studenckiego – dop. JJ) nie potwierdza słuszności zamontowania domach studenckich systemu monitorującego? Jak potwierdziła rzeczniczka uczelni, projekt taki istnieje, ale na drodze ku realizacji stoją ogromne koszty inwestycji. Montaż systemu w czterech „deesach” przekracza kwotę miliona złotych.

Ów cytat z wczorajszego „Miasta” kolejny raz dowodzi nieznajomości materii, na temat której się wypowiada (Pani A. Kowalska), i o której informuje się szeroką opinię publiczną (red. R. Czerwiński). Otóż w dniu przeprowadzania wspomnianej rozmowy, w Biuletynie Informacji Publicznej PK pojawiło się nic innego, jak… ogłoszenie o zamówieniu publicznym dot. „Dostawy i montażu systemu telewizji dozorowej CCTV w Domach Studenta nr 1, nr 2 i nr 3 Politechniki Koszalińskiej„. Obejmuje ono co prawda 3 z 4. DS (dlaczego? co z ostatnim budynkiem?), ale i tak to zmiana stanowiska o 180%.

Jak to jest, że tego samego dnia wdrożenie monitoringu jest problematyczne finansowo (słowa) i jednocześnie pieniądze przestają być problemem (działania)? Czy uczelnia w swojej polityce kieruje się dalekosiężnymi planami, czy opiera się na doraźnych rozwiązaniach? Dlaczego jedno odosobnione zajście ma determinować ich zwielokrotnienie w przyszłości? W jaki sposób kamery mają się przysporzyć do poprawy bezpieczeństwa?

Niedługo na blogu szerzej poruszę problem wpływu wszędobylskich kamer na poprawę bezpieczeństwa.

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Media

4 responses to “Nie można = można

 1. Z tego co mi wiadomo czwórka od zawsze oblegana była parami z dziećmi oraz wykładowcami, więc tam nikt naćpany nie wtargnie.

  Zauważyłem, że władze Politechniki dostały strasznego uczulenia na wszelkie „wybryki” po juwenaliach kiedy poszedł z dymem samochód i zgwałcono jakąś dziewczynę. Na forum polibudy był temat gdzie mówiono, że samochód już wcześniej był zdezelowany i opuszczony a zgwałcona tak na prawdę zgwałcona nie została, chociaż politechnice pewnie bardziej zależy teraz na zachowaniu dobrego imidżu kiedy są pod lupą reporterów, którzy narobili im złej sławy na całą Polskę.

  Pani Rzecznik może być po prostu niedoinformowana, chociaż dzieli budynek razem z całą resztą administracji (Śniadeckich 2). Ogólnie z tego co usłyszałem na inauguracji roku studenckiego na swoim wydziale PK wkłada dużo wysiłku w staranie się o dotacje unijne. Może znaleźli możliwość zrefinansowania CCTV? Aktualnie monitoring jest chyba jedynie na Śniadeckich, chociaż na Kwiatkowskiego też może być, nie przyglądałem się.

  • Adam

   Masz rację pisząc, że PK wyczuliła się na punkcie wizerunku, tylko skąd ta niekonsekwencja? Tu dajemy kamery, a tam nic o tym nie wiemy.
   Czy pani rzecznik nie jest od tego właśnie, żeby BYĆ poinformowaną?

 2. to tylko ludzie a nie jedna wielka baza danych, mają prawo rano czegoś nie wiedzieć, by wieczorem już wiedzieć.

  Fakt faktem jako rzecznik powinna wiedzieć jak najwięcej, ale to tylko ludzie. Nie róbmy z igieł wideł.

 3. Forumer

  Inny dziennikarz tej gazety i inny rzecznik (MZK) też się nie popisali http://forum.koszalin24.info/index.php?topic=11617.msg102304#msg102304

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s