Puls Koszalina

Zaczyna się robić coraz ciaśniej na rynku lokalnych portali internetowych. Do tego zacnego grona dołącza bowiem serwis PulsKoszalina.pl

PulsKoszalina.pl - żyj rytmem miasta

W serwisie zawsze znajdziesz aktualne ogłoszenia oraz wydarzenia, również serwis pogodowy i rozkład jazdy na każdy dzień, a także konkurs z nagrodami na najciekawsza fotkę i wiele innych atrakcji.

Jak to rozumieć?

… czyli nic nowego, stara formuła, która na czasie była parę lat temu. Nie widać jakichś świeżych wyróżników czy innego magnesu (jeśli nie liczyć tzw. „nagród”, pewnie bibelotów), który miałby przyciągnąć użytkowników. Co gorsza ów projekt nie jest dziełem lokalnych zapaleńców, a projektem biznesowym, wydawanym obok 40. innych tego typu serwisów miejskich. Kasa wyłożona na reklamę w młodzieżowych stacjach radiowych i billboardy po prostu musi się zwrócić (stąd te ceny reklam – tydzień emisji 490 zł netto praktycznie za zerowy content; a ja, głupi, robię za darmo 🙂 oczywiście z przekonania). Konkurencja Domyślnie ma zbudować zasięg, ale Głos, który całkiem niedawno mocno promował na swoich łamach, tak papierowych, jak i internetowych, MMKoszalin specjalnego sukcesu z wdrożeniem tego portalu nie odniósł, choć zagospodarował niszę, co do której istnienia miałem wątpliwości.

A może jednak?

Dobra konkurencja nie jest zła i PulsowiKoszalina życzę wszystkiego najlepszego. Obawiam się jednak, że rola tego serwisu w lokalnej świadomości, po początkowym zainteresowaniu nowością, będzie marginalna.

Reklamy

3 Komentarze

Filed under W sieci sieci

3 responses to “Puls Koszalina

  1. Pierwszy raz otwierałem stronę z zaciekawieniem, później było tylko gorzej. 😉 Ale tak jak Ty, życzę sukcesów.

    • Adam

      Po co reklamować coś, czego nie ma po co reklamować? Rozumiem, jakby ktoś chciał poinformować „oto mam coś wartościowego”, może ci się spodoba. Pierwsze wrażenie było złe i tak już chyba zostanie, szkoda 😦

  2. nie ma nic specjalnego na tym portalu. . . niestety.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s