UPC w Koszalinie?

Nasz lokalny rynek telekomunikacyjny jest bardzo ociężały i mało konkurencyjny. Klient szukający dobrej oferty ma wybór między dżumą a cholerą. Niedługo powinno się to zmienić.

Blablabla

Jak czytamy w raporcie bieżącym spółki Hawe:

Zarząd HAWE S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym (tj. 2 listopada br.) spółka zależna PBT Hawe Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy (dalej PBT Hawe) podpisała list intencyjny ze spółką UPC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej UPC). PBT Hawe i UPC ustaliły, że rozpoczęły negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez PBT Hawe na rzecz UPC włókien światłowodowych w następujących relacjach: Warszawa – Sochaczew – Gniezno – Poznań – Gorzów Wielkopolski – Szczecin – Koszalin – Słupsk – Gdańsk o łącznej długości 1.214 km. Podana odległość jest szacunkową odległością toru optycznego i zostanie doprecyzowana w toku dalszych negocjacji. W powyższych relacjach dzierżawie podlegać będzie jedna para włókien światłowodowych. PBT Hawe i UPC rozważą szerszą współpracę niż wymieniona powyżej. Zakres jej będzie przedmiotem obustronnych ustaleń w miarę rozwoju Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE. UPC wyraziła zainteresowane dzierżawą włókien światłowodowych należących do PBT Hawe w celu rozbudowy posiadanej sieci szkieletowej, z wykorzystaniem której prowadzi działalność w zakresie dostawy usług telewizji analogowej i cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii stacjonarnej, a także wprowadza nowe i innowacyjne usługi. Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt. 1) Ustawy o ofercie – informacje poufne.

Oczywiście to dopiero początek trudnych rozmów, których rozstrzygnięcie i wdrożenie postanowień musi trochę potrwać. Myślę, że warto poczekać i poobserwować rozwój sprawy, tym bardziej, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na skutek zwiększonej rywalizacji o klienta odczują to nasze portfele, no i wzrośnie poziom zadowolenia z jakości usług 🙂 Ja już czekam na UPC z otwartymi rękoma, a Ty?

Reklamy

6 Komentarzy

Filed under Różne

6 responses to “UPC w Koszalinie?

 1. JJ

  Poprosiłem o komentarz w tej sprawie i taką otrzymałem od UPC odpowiedź:
  „Uprzejmie wyjaśniam, iż na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić, czy i kiedy nasze usługi będą dostępne w Państwa miejscu zamieszkania.

  Wyjaśniam, iż w pierwszej kolejności jesteśmy zobowiązani do zakończenia rozpoczętych prac modernizacyjnych sieci kablowej.

  Jeżeli chodzi o nowe tereny – najpierw przeprowadzamy stosowne testy. Terminy mogą ulec zmianie, nie podajemy więc konkretnych dat, aby nie podejmować ryzyka wprowadzenia w błąd potencjalnych użytkowników usługi.

  Zapewniam, iż w przypadku wprowadzenia naszych usług stosowna informacja zostanie podana do wiadomości publicznej.”

 2. Nie wiem jak to wygląda w Koszalinie, ale zasada jest taka, że jak się nie opłaca, to nikt tam kabli nie pociągnie.
  W trójmieście jest konkurencja między kilkoma operatorami, ale jak na nowe osiedle wpadnie juz któryś, to reszta odpuszcza.
  Niestety zanika wówczas konkurencja i pojawiają się znane nam wszystkim objawy monopolizmu lokalnego.

 3. Myślę, że to jeszcze minimum rok/dwa do pojawienia się takiego operatora. Patrząc na przedsięwzięcie położenia/dzierżawy takiego kawałka światła do tego testy, badania rynku itp. Do Bożego Narodzenia się na 100% nie wyrobią 🙂 w tym roku prezentów nie będzie 🙂

 4. A ja sie nie zgodze…

 5. Anonim

  kto wie jaki jest kod regionu koszalina do upc mediabox hd potrzebuje 🙂 bedze wdzieczny za pomoc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s