Allesyf

Allegro przy okazji konkursu Allemiasto (o którym pisałem TUTAJ) robi sobie dobry PR. Dba, żeby internauci w zainteresowanych miastach o nich nie zapomnieli, sztucznie podsycając wydumaną atmosferę podniecenia, a także nadsyłając do mediów materiały prasowe, które mimo swojego jawnego pustosłowia (opierającego się na propagandzie) są publikowane. Podejmowane są także akcje w tzw. „realu” – oprócz ciężarówki objeżdżającej Polskę (do której nie można mieć większych zastrzeżeń, wszak nie zniszczyła nawierzchni rynku bardziej niż ciężkie pojazdy sprowadzane na imprezy miejskie), Allegro zasyfiło centrum Koszalina, obklejając wszystkie lampy w okolicy ratusza.

allegro allemiasto koszalin ogłoszenie lampa syf

Znowu to samo

Przy okazji podobnej akcji (kampania wyborcza do Europarlamentu) pana Nitrasa, W. Dobijata z ZDM powiedziała „Miastu„:

Aby wywiesić plakat na słupie oświetleniowym przy ulicy, trzeba mieć pozwolenie zarządcy tych słupów i Zarządu Dróg Miejskich odnośnie wykorzystania pasa drogi.

Jerzy Orzechowski, komendant koszalińskiej Straży Miejskiej, uzupełnił:

Przede wszystkim taka reklama na lampie przy ulicy, w centrum miasta, może być utrudnieniem w ruchu, może rozpraszać uwagę kierowcę.

Wysłałem do nich maila z zapytaniem w tej sprawie, ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, co zdaje się być znamienne. Mniemam, że nie uzyskali stosownej zgody i jak wszyscy zastosowali najtańszą i ponoć najefektywniejszą metodę na partyzanta 😦

allegro allemiasto lampa koszalin spam śmieć syf

Tylko czekać, aż padający deszcz rozdziamdzia papier i/lub nieudolnie zerwie ogłoszenia 😦

Żeby nie było

Tymczasem musiałby się stać cud, żeby to nie Koszalin stał się beneficjentem nagrody w postaci zabawy sylwestrowej transmitowanej w Polsacie (a to zysk wymierny i niewymierny; oszczędność na własnej imprezie plus wyższy standard oraz „darmowa” szansa na wykreowanie wizerunku Koszalina, która odpowiednio wspomożona reklamą – a mamy przecież profesjonalny spot – jest dużą szansą dla miasta). Niech to będzie rekompensatą za szkody moralne, jakich doznałem przy obcowaniu z ww. obrazkami 😉

Reklamy

9 Komentarzy

Filed under Reklama

9 responses to “Allesyf

 1. Kierownik

  Kolego,

  jeśli jesteś z Koszalina to powinieneś zakneblować sobie buzię i skulić ogon pod siebie. Całkiem prawdopodobne, że będziecie tam mieli pierwszą naprawdę fajną imprezę Sylwestrową z prawdziwego zdarzenia. Nieładnie rzucać samemu sobie kłody pod nogi, bo jak mniemam jednak jesteś z tego miasta. Samemu pakujesz sobie korek w tyłek. Partyzantka jest spoko o ile można mieć z tego jakieś korzyści.

  • Kolego,

   obyś miał rację co do fajnej imprezy, bo ja tam nie jestem przekonany o tym. Latające butelki to standard a niebiescy z tym nic nie robią choć najbliższy posterunek jest oddalony od rynku o jakieś 300 m.

 2. JJ

  Widzę, że Pan Kierownik z Allegro ;P Są określone zasady dotyczące każdego, nie można ich łamać i tyle. A jeśli już, to trzeba ponieść odpowiedzialność. To, że będzie impreza, nie daje organizatorowi mandatu do ignorowania prawa, czy też lekceważenia uczuć mieszkańców miasta.
  Można było powiesić reklamy w trwałych plastikowych koszulkach? Można było dopełnić formalności? Można. Więc o co Ci chodzi?
  Poza tym przeczytaj raz jeszcze ostatni akapit.

 3. authilius

  Swoją drogą ładniej ten plakat wygląda od tego czegoś co „umarło” i zostawiło swoje zwłoki nad nim…

 4. Juras

  Miałeś rację JJ. Jak napisał Waldemar Kuźmiński na forum Straży Miejskiej „plakaty wiszą (wisiały) nielegalnie.”

  http://strazmiejskakoszalin.to.pl/viewtopic.php?p=3343#3343

 5. Mam nadzieję, że ta kampania do Warszawy nie dotrze….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s