Ups, poniosła mne szczerość

Wizerunek, głupcze

Latarnie miejskie stały się darmowymi słupami ogłoszeniowymi, szpetnymi i namolnymi, z którymi ciężko walczyć, trzeba bowiem takiego partyzanckiego obklejacza złapać na gorącym uczynku. Procederem takowym, jako amatorski marketing&reklama, który ma przynieść określony zysk, w postaci zwiększonego obrotu, parał się(i para?) klub Cairo. Odwiedziłem ich łebsajta i incognito, pod jakże tajemniczym pseudonimem operacyjnym „Adam”, zapytałem o powody takiej działalności. Odpowiedź mnie powaliła.

cairo

Co nam zrobisz?

Nie wiem już czy wolę szczerość, która pozbawia złudzeń i obnaża rzeczywistość, czy pewną dawkę kłamstwa, które daje się wyczuć i zapewnia iluzoryczne zachowanie własnej, bezpiecznej wizji świata.  Cairowcy zastosowali kontratak neutralizujący, a tego się nie spodziewałem. Oczekiwałem raczej pokrętnego tłumaczenia się bądź milczenia, a tu takie jaja. Wkurzyłem się i jednocześnie uspokoiłem, a ta ambiwalencja podyktowana była dziecięcą naiwnością odpowiadającego, której nie sposób odmówić uroku.

kotekfot. Shrek, DreamWorks

Wyniki kampanii

Teoretycznie nic się nie stało, sprawa spaliła na panewce. Nic bardziej mylnego.  Mandatu i nakazu sprzątnięcia być może nie będzie, ale i mnie w Cairo nie będzie. Nie mam zamiaru wspierać ludzi, którzy nie szanują mnie, poczucia estetyki czy zasad współżycia społecznego.  Adieu.

Reklamy

6 Komentarzy

Filed under Reklama

6 responses to “Ups, poniosła mne szczerość

 1. authilius

  Proponuję, nocą, rowerową akcję oczyszczania słupów.

  A czy nie przeraża was to co się dzieje na szybach wewnątrz autobusów? Czasem wygląda to gorzej niż na tych słupach. Dla czego MZK Koszalin nie wpadnie na pomysł na jaki wpadło ZTM w Słupsku i nie zainstalują „Autoboxów”. Nie jest to może szczyt nowoczesnego marketingu, ale wizualnie o wiele lepiej spełnia swoją role od tego rożnego rodzaju pseudo ogłoszeń przyklejanych na TAŚMĘ!!

 2. authilius

  Może założymy koszalińskie http://gpo.blox.pl/html ?

  np. http://img28.imageshack.us/img28/4171/akcjakoszalinklin.jpg

  wbijemy klin w społeczną dziurę inicjatyw obywatelskich

 3. JJ

  Oczyszczanie słupów może być bardzo trudne, czasochłonne, a co za tym idzie nieefektywne. BTW http://www.strazmiejskakoszalin.to.pl/viewtopic.php?t=164

  MZK jest mentalnie w poprzedniej epoce. Dla nich marketing, zadowolenie klienta czy wysoka jakość usługi to banialuki.

  GPO bis bardzo chętnie, ale już z mniejszym zapałem niż kiedyś. Może powinniśmy animować miejską kulturę – jakieś gry, projekty, bannery. Tu mógłbyś się wyszaleć 😉 Gdzie mogę zobaczyć Twoje prace, bo na digiarcie posucha?

 4. authilius

  pracuje nad portfolio .. mogę na wieczór powybierać moje prace i podesłać 😉

 5. y

  Wsłupsku są autoboxy ale jak jade tymi autobusami to mnie wk*** ze siedzac czy stojąc musze sie na nie gapic… że są one wywieczone akurat na takich wysokosciach ze nie da sie wyjrzec na zewnatrz… czy to taki problem je u góry w rogach powiesic? jak ktos bedzie chcial to i tak spojzy… a reszta woli patrzec w okna niz na innych ludzi wracajac z pracy…

  co do cairo to nie sadziłem ze sie az tak zniżyli… a myslalem ze własciciele to tacy młodzi porządni ludzie… ehh…

  karac sie powinno włąscicieli tych ogłoszen i to surowo… to by był wtedy porzadek i kazdy by wiedzial czym to grozi… a tak robiąco chcą a miasto wygląda jak jeden wielki chlew…

 6. authilius

  1. co do autoboxów wspomniałem o tym jako „lepszym” rozwiązaniu problemu ulotek na taśmę. Zgadzam się do tego że nie jest super rewelacja, wg mnie nie powinno być tam żadnych reklam. Denerwują mnie zasłaniające ulotki, zasłaniające autoboxy i zewnętrzne reklamy siatkowe. Młodzi ludzie jeszcze skojarzą w jakim miejscu trasy są, ale starsi ludzie bardzo często słyszę jak narzekają że nie widzą czy to już czy nie i kiedy mają wysiąść.

  2. Problem z karaniem zleceniodawców jest taki, że nie można ich karać bez złapania na gorącym uczynku bo w przeciwnym razie byłby to dobry sposób na konkurencje. Wywieszasz ogłoszenia konkurencyjnej firmy bez jej wiedzy a ona dostaje mandat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s