Nazwisko? Koszaliński.

Mam taki zwyczaj, że raz w miesiącu poszukuję w internecie wszystkiego, co jest związane z Koszalinem. Formułuję w Guglu różne zapytania, korzystam z alternatywnych wyszukiwarek, przeszukuję serwisy społecznościowe, bazy danych itp. Tak też błądząc po bezkresnych falach informacji natknąłem się na pozornie zwykły artykuł, traktujący o organizacji charytatywnej zajmującej się bezpłatnymi remontami w domach osób potrzebujących. To, co mnie zaciekawiło, to nazwisko adresata tej pomocy.

nazywam sie koszalinskifot. postrecent.com

Pierwszy raz się spotkałem z nazwiskiem pochodzącym od nazwy miejscowości, choć to nie jest wcale takie dziwne.  Czym prędzej więc zbadałem Naszą Klasę i jej amerykańskiego odpowiednika – Facebook’a. Pierwsze źródło informuje, że rejestruje kilkanaście osób o takiej godności, a co ciekawe jedna z nich mieszka w Koszalinie (wow!). Napisałem do niej w tej sprawie, ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

Polonia to już inna para kaloszy. Wspomniany Facebook, gdy zapytać go o frazę „Koszalinski”  również zwraca kilkanaście wyników. Respondenci odpowiadali przeważnie, że  z Polską osobiście nie są związani, ale już poprzez rodzinę która tu mieszka czy też odwiedziła nasz kraj i owszem..

I am not personally in contact with anyone in Poland. However, my Aunt and Uncle visited relatives over there a few years back and a distant cousin came here and stayed with them and I got to meet her.

I am in contact with family in Poland, however we only found each other in 2007.

We are related to the Koszalin in Poland. My brother in law Brian and his wife Betty (and son Brad) have been to Poland to meet the family from there. Scott has done alot of work on the ancestory.

Zdarzało im się zastanowić nad genezą swojego nazwiska, ale nie posiadają szerszej wiedzy na ten temat.

I have often wondered about my name however, I don’t know much about my last name or how it came to be, but from what I understand it means „from Koszalin.”

Przejawiają jednakowoż zainteresowanie powodami, dla których ich o to pytam.

I am intrigued, can you tell me why you are interested in my last name?

Can I ask what struck your interest in my name? And if you have any knowledge about it, I would like to hear it. Thanks!

Niestety fakt, iż zadać sobie trudu odpowiedzi zdecydowało się zaledwie 20%, jak i to, że ich treść była lakoniczna oraz ogólnikowa, nie pozwala wyciągnąć prawie żadnych wniosków. A szkoda, bo miałem nadzieję, że w tym temacie jest potencjał 😦

Reklamy

1 komentarz

Filed under Społeczeństwo/ludzie

One response to “Nazwisko? Koszaliński.

  1. Pingback: Działalność w Koszalinie - Różokrzyż - WITAMY NA WITRYNIE LECTORIUM ROSICRUCIANUM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s