Nakręcony na nowo

Nakręcony Koszalin się przepoczwarzył. Formuła vortalu opierającego się li tylko na contencie typu wideo, napędzana comiesięcznym nagradzaniem najlepszego filmiku, wystarczyła na rok i się wyczerpała. Kręgi odpowiedzialne za projekt postanowiły go definitywnie nie zamykać, a ino przeorientować się na szerszą formułę społecznościową. Założenie proste i mało odkrywcze. Niestety właśnie wtórność, słabe usability i raczej biedna oferta skłania mnie do stwierdzenia, że to początek końca.

nk

Serwis społecznościowy winien się opierać o społeczność. Nakręcony2 działa w nowej postaci od półtora miesiąca i zachęcił do siebie… 22 zarejestrowanych użytkowników, z których aktywnych jest ledwo paru. Z technicznego punktu widzenia nie jest lepiej. Bardzo słaba nawigacja, mierna przejrzystość, brak wielu przydatnych narzędzi – dziw, że to jest wersja pełnowartościowa, a nie BETA, którą jest w rzeczywistości. Do prawdy nie widzę powodu, dla którego warto było by się tu ponownie zarejestrować. Nisza jest zagospodarowana, a ta propozycja nie prezentuje lepszej od konkurencji oferty. Nasuwa się więc naturalne pytanie „po co?” Odpowiedzią może być stwierdzenie, że jest to zaplecze dla studentów dziennikarstwa, którzy na naszym rachitycznym rynku nie znajdują podmiotów chętnych przyjąć ich pod swoje skrzydła, choćby i na praktyki.

Ptaszki śpiewają, że na jesień przewidziana jest premiera kolejnego serwisu, tym razem zaangażowanego społeczno-politycznie. Jego byt ma szansę przetrwania ze względu na osobę twórcy, jak i fakt, że już niedługo wybory samorządowe. Ale to pieśń przyszłości.

Reklamy

2 Komentarze

Filed under W sieci sieci

2 responses to “Nakręcony na nowo

  1. dan

    celne spostrzeżenie …. 🙂

  2. andrzej

    Witam, serdecznie pozdrawiam. Blog jest super, przejrzałem go z radością. Tak trzymać dalej.
    Były koszalinianin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s