Miasto weekend

PerMedia wydające „Miasto. Dziennik Koszaliński” kolejny raz wchodzą w segment wydawnictw bezpłatnych. „Tygodnik Środkowopomorski” (32 strony, kolor, nakład 22 000), który pojawił się na rynku pod koniec 2006 roku, był w założeniach projektem tymczasowym i miał być „nośnikiem promocji gazety codziennej”. Jako taki nie zagościł na dłużej w świadomości mieszkańców i zginął śmiercią naturalną. Wydawany przez konkurencyjne Media Regionalne (właściciel m.in. Głosu Koszalińskiego) tygodnik miejski „Teraz Koszalin” (24 strony, kolor, nakład 12 000) żyje do tej pory i ma się bardzo dobrze. Nic więc dziwnego, że PerMedia zdecydowały powalczyć o ten kawałek tortu i wypuściły tytułowe „Miasto Weekend” (16 stron, kolor, nakład nieznany – redakcja nie udziela informacji na ten temat).

miasto weekend koszalin

Gazetka wydawana jest w cyklu miesięcznym, ma zasięg regionalny odpowiadający dawnemu woj. koszalińskiemu, jej charakter można określić jako lifestylowy (coś jak Prestiż, tylko o półkę, a nawet i dwie niżej). Layout nie zachwyca – jest co prawda czysto i przejrzyście, problemem „jedynki” jest brak jednoznaczności. Nie wiadomo na czym, jako pierwszym, przykuć swój wzrok. W zasadzie dominuje reklama zajmująca 1/4 strony, na szczęście umiejscowiona u samego dołu. Za duża (za szeroka i niepotrzebnie zajmująca część „główki”)  boczna belka odsyłająca do najważniejszych artykułów numeru. Logo i tytuł miesięcznika mało frapujące, trąci amatorką, pasuje bardziej do gazetki szkolnej. Temat wydania to prezentacja sylwetki Gregiego – kto go jeszcze nie zna niech mi uwierzy, że wcale nie musi nadrabiać tej zaległości. Reszta artykułów traktuje o tzw. warszawce i równie dobrze mogłaby się ukazać w innym periodyku.

Cieszę się, że w naszej ograniczonej rzeczywistości jest miejsce na kolejne medium. Jego pojawienie się dowodzi, że lokalny rynek reklamowy wcale nie jest tak rachityczny, jak oceniają to niektórzy. Warto również zauważyć, że redakcja zamieściła e-wydanie (o którym to zjawisku już kiedyś pisałem), co patrząc na „Teraz Koszalin” wcale nie jest takie oczywiste (parę ich artykułów jest TU). Szkoda, że na tym kończą się plusy, a zaczynają minusy.

Reklamy

1 komentarz

Filed under Media, W sieci sieci

One response to “Miasto weekend

 1. bajt

  przewinęło się przez koszalin trochę bezpłatnych miesięczników… zaczynając
  Puls
  Impuls
  Moment
  Fiolet (tygodnik?)
  no i teraz mamy
  Prestiż
  i Miasto Weekend…

  ciekawe jak długo uda im się utrzymać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s