Walka z układem

O Kazimierzu Okińczycu, szarej eminencji koszalińskiego życia społeczno-politycznego, prezesie „Przylesia„, jednej z największych w Polsce spółdzielni mieszkaniowych, jego dbałości o jej interesy kosztem ludzi, swobodne interpretowanie prawa, a także szerokiej władzy jaką niewątpliwie ma w mieście, kontrowersjach wokół jego osoby, materiałach na ten temat w mediach ogólnopolskich, czy śledztwie CBA w sprawie niegospodarności i korupcji, napisano i powiedziano już wystarczająco. Temat wywołuję albowiem byłem świadkiem takiego obrazka na pewnym przystanku autobusowym

HPIM3318_JJ

HPIM3319_JJ

Cel jest moim zdaniem słuszny, nie usprawiedliwia on podjętych środków, tym bardziej, że przynosi więcej szkody niż pożytku. Jednak w obliczu poniższego ogłoszenia wywieszonego u mnie w klatce, a szczególnie wieńczącego go kuriozalnego, jeśli nie tragicznego, zapisu

ogloszenie KSM Przylesie Koszalin

sprawa blednie. Ochrona przeciwpożarowa taaaaaa, jasne. Tylko co teraz? Chętnie bym poszedł, jednak z racji mojej małej wiedzy i szacunku dla innych, którzy mają jej w nadmiarze, raczej się nie wybiorę, żeby nie zabierać cennego miejsca. Albo pójdę i na miejscu zdecyduję co i jak – kto wie, może się nie zbierze AŻ 20 członków spółdzielni, a może nawet jakąś pikietę przed jej siedzibą zorganizujemy?

Co czwarty koszalinianin mieszka na Przylesiu, więc statystycznie i co czwarty z czytelników tego bloga. Co myślisz o całej sprawie? Czy wierzysz w zmiany? Co zrobiłeś, aby wprowadzić je w życie? Zapraszam do dyskusji.

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Społeczeństwo/ludzie

5 responses to “Walka z układem

 1. Mieszkam na Przylesiu, o Okińczycu słyszę dość często… z perspektywy szarego mieszkańca jednak to nie ma większego znaczenia. Jakoś nie doznałem póki co takich niedogodności, które skłaniały by mnie do występowania przeciwko K.O Ale może po prostu mam szczęście. I oby mnie nie opuściło w ciągu najbliższych kilku miesięcy, do czasu aż przeprowadzę się w okolice Szpitala Wojewódzkiego.

 2. darius86

  też widziałem w weekend ten przystanek. w niedzielę wszystko było już pozrywane.

 3. Ja wygrałem parę wojen z Okińczycem, między innymi w sądzie. Teraz jeszcze sobie z nim walczę w sprawie ostatecznego kształtu wyroku sądu w sprawie przekształcenia własności. Jak na razie Okińczyc mimo różnych sztuczek prawnych przegrywa.
  Warto walczyć z takimi ludźmi. Społeczeństwo ogarnia ogólne niechciejstwo i niechęć do przeciwstawiania się i kłopotów i ten facet na tym bazuje.

 4. JJ

  @sophers
  Szary mieszkaniec płaci za wszystkie błędy swojego „pana”, a tych się trochę uzbierało przez ostatnie 19 lat (!!!) urzędowania KO

  @darius86
  Za czyją interwencją – ZDM z własnej woli czy po prośbie Przylesia?

  @Polarny
  Taki krok wymaga jednak trochę zachodu i przysparza sprawiedliwości jednostkom. Rzecz w tym, żeby każdy spółdzielca dostał to, co się mu należy, a tego po królestwie Pana O. spodziewać się nie sposób. Czas na abdykację.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s