Kaczyzydent

„Potrzebne jest województwo Środkowopomorskie” – tą wypowiedzią prezydenta RP można podsumować jego wizytę w Koszalinie. Na otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta, Lech Kaczyński przyjechał spóźniony o niemal pół godziny.

HPIM3214_JJ

Kilkuset koszalinian, dziesiątki osób ze służb wszelakich i lokalni oficjele z niecierpliwością oczekiwali przybycia gościa na placu Zwycięstwa. Niestety, z racji opóźnienia wynikłego z poprzedzającego wizytę wykładu i  konferencji prasowej na Politechnice Koszalińskiej,  przyjazd się opóźniał.

HPIM3243_JJ

Nudę i zniecierpliwienie postanowiła rozpędzić orkiestra wojskowa grając znane i lubiane szlagiery, które część ze zgromadzonych przyjęła bardzo entuzjastycznie.

HPIM3221_JJ

Pięć minut przed godziną 16. prezydent wraz z towarzyszącym mu konwojem pojawił się wreszcie na miejscu. Hymn państwowyoraz formalne przywitanie poprzedziły właściwą część programu. Lech Kaczyński na początku przypomniał swoje związki z miastem – było mu dane pracować w na BWSH przez pięć lat. – Koszalin polską historię zaczął przed 64 laty. Trzecie pokolenie koszalinian żyje w tym mieście, co można już uznać za zintegrowaną społeczność. Tu były różne tradycje, różne mentalności – stwierdził prezydent.

HPIM3217_JJ

– Dziś przecież znam dobrze Koszalin z drugiej połowy lat 90., to mogę powiedzieć, że w zasadzie zlały się w jedną mentalność społeczności dość dużego, jak na polskie warunki miasta na ziemiach zwanych zachodnimi. Jest problem tego, żeby te ziemie były Rzeczpospolitej wizytówką – i to jest zadanie was – koszalinian, ale istotnie to też jest zadanie odległych terytorialnie władz w Warszawie i między innymi dlatego tu jestem – dodał Lech Kaczyński.

HPIM3219_JJ

Nie obyło się bez drobnego incydentu. Wśród zgromadzonych było kilku młodych ludzi (prawdopodobnie z lokalnej młodzieżówki PO – stowarzyszenia Młodzi Demokraci) ubranych w koszulki promujące kandydata do Europarlamentu, Piotra Jedlińskiego.

HPIM3225_JJ

Od razu zwrócili oni moją i służb uwagę. Pierwsze przeszukanie dokonane przez pracowników BOR zakończyło się niczym. Pan z prawej był o tyle uprzejmy, że skutecznie nie pozwolił kamerzyście nagrać incydentu.

HPIM3236_JJ

Jednak druga już kontrola, tym razem dokonana przez policję, zakończyła się odprowadzeniem mężczyzn na ubocze. Na tym się pewnie nie skończyło.

HPIM3254_JJ

To tyle, dziękuję za uwagę.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Audiofotowideo, Polityka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s