Sekret.arz

Właśnie przed chwilą zapoznałem się ze wstępną listą kandydatów Platformy z naszego regionu do Europarlamentu, na której znalazł się Piotr Jedliński – obecny sekretarz miasta. Pan ten nie jest szerzej znany opinii publicznej, no może poza tym, że parę miesięcy temu był typowany jako jeden z pretendentów do fotela prezydenta Koszalina w najbliższych wyborach samorządowych, a pod koniec zeszłego roku jako przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej zorganizował wybory do Rad Osiedli.

Od 1. stycznia br. obowiązuje nowa ustawa o pracownikach samorządowych, która  sekretarzom dała się we znaki.  W art.5 pkt. 5 czytamy:

Sekretarz nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich.

Dochodzimy to meritum sprawy, niejasnej dodajmy. Bardzo trudno znaleźć informację czy Jedliński ma legitymację PO, czy też został tylko dobrodusznie namaszczony (jak np. Mikietyński). Rozstrzygnięciu tej wątpliwości nie pomaga oficjalna strona lokalnego oddziału Platformy, ani prasa, która nigdy nie akcentowała jego ewentualnej przynależności partyjnej.

PO taka miłościwa, a może w ratuszu jest łamane prawo – jak to jest?

Reklamy

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “Sekret.arz

 1. k21

  Autorze bloga, chciałbym się z tobą skontaktować. napisz, proszę, do mnie pod adresem rebus66@interia.pl

 2. Ech.. Koszalin..
  Te lwy przed dawnym WRN jeszcze stoja? I taki pomnik był na placu faceta z pepeszą… Dzwoniliśmy wtedy na milicje, że na placu przez WRN-em, stoi facet z karabinem i ludzi straszy…

  Co to były za czasy… Kawiarnia Muszelka… I kino Zacisze?

  Serdeczności, pozdrawiam

 3. a kto to wie ?
  ;-)))

 4. W Lublinie Platformersi sobie wymyslili taki koncept, że nie będzie sekretarza a dotychczasowy sekretarz zostal i w platformie i w um jako dyrektor departamentu sekreatrza miasta. Ot takie zabawy przyjemne i pożyteczne, oczywiście sprzeczne z prawem, ale kto wstanie i powie sprawdzam:)?

 5. JJ

  Okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, Jedliński jest tylko mocno związany z PO. Nieformalnie.

  @k21 – maila wysłałem
  @W. Skaczkiewicz – wspomnień czar, nieprawdaż? Lwy stoją i mruczą donośnie, pomnik żołnierza radzieckiego został przeniesiony na cmentarz, teraz na placu wartę pełni marszałek Piłsudski, a raczej jego pomnik; w Zaciszu mieści się teraz centrum Rokosowa – świetlica, biblioteka, koło Emerytów i Rencistów…
  @vertok – cwaniactwo jest wszak naszą narodową cechą i przykład Lublina jest tylko jednym z wielu

 6. @JJ
  To rzewne tak sobie założyć krótkie spodenki i w tamte czasy wrócić.
  Dziękuje.

 7. Anonim

  Szkoda nawet strzęponego języka,na pisanie o Jedlińskim.Pan i Boh w ratuszu.Kiedy to się wreszcie rozwali????????Może nastanie kiedyś ktoś uczciwy ,by nad nami rządy sprawowac.Dzię w G.K wydrukowano zeznania majątkowe naszych radnych.To dzięki nam dorobili się wspaniałych samochodów,kilku domów,wielkich kont..A do tego ciągle im mało.Żuber jako emeryt zarobił 100 tyś w BWSH a Turowski w samym CEN 90 tyś.Skandal!!!!!!!!!!!!!

 8. Podeprzyj myśli swe laską swą „Koszalineo”. Więcej seksu!

 9. forte1960

  Jeszcze nie tak dawno, Pan Jedlinski byl b.mocno promowany na BIPie naszego ratusza. Na poczatku zakladki dotyczacej sekretarza widnieje obowiazkowy dla wszystkich zyciorys a nastepnie przechodzimy do spraw banalnych czyli zakres obowiazkow. I tak oto, sodowa uderzyla PO do glowy. Przewiduje taki sam koniec jak dla SLD.Te same objawy!!!!!!!!!!!A wczoraj jego kolega Nitras przemowil u Lisajak byly I-szy sekretarz. Jeszcze troche i cala Polska wywiezie PO na taczkach.!!!!!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s