Podziel się i działaj

Bardzo podnoszą mnie na duchu wszelkie oddolne inicjatywy świadczące o aktywizacji naszej małej społeczności. Jakby większej liczbie osób chce się chcieć, co w myśl teorii kuli śniegowej napędza i daje siłę kolejnym, w tym piszącemu te słowa.

Pamiętacie akcję Podziel się informacją? Wystartowali głośno, na reklamę i PR nie szczędzili grosza

info

skończyli niemal po cichu (poniżej skan z GK).

podziel

Podsumujmy: 4 miesiące i ledwie kilkanaście wniosków? Nawet uwzględniając te niezgłoszone opinii publicznej, to i tak jest to wynik co najmniej niewystarczający. I jeszcze to, że „projekt był współfinansowany z FIO 2008” – a w jakiej kwocie, kto i ile dołożył reszty? Szkoda, że nie można złożyć wniosku o udostępnienie informacji publicznej do stowarzyszenia „Europa młodych”, a może się mylę?

Sam silę się ze złożeniem wniosku o udostępnienie informacji publicznej od dłuższego czasu. Wiem, że chcę i że powinienem, ale jakoś niewymuszony kontakt z urzędnikami wewnętrznie mnie blokuje. I jeszcze ta problematyczna procedura: trzeba mieć formularz, wypełnić go, przynieść do rąk własnych, odebrać pokwitowanie wpłynięcia dokumentu, trzeba liczyć się z ewentualną koniecznością uiszczenia opłaty manipulacyjnej, a na koniec urząd może dokonać zwłoki (przepraszam za terminologię anatomopatologiczną). Nieświadomość jest błogosławieństwem.

Ale, ale. Właśnie ruszyła kolejna akcja, tym razem pod hasłem „Działaj lokalnie”

agenda21-2

Na jej temat parę słów wartych przeczytania popełnił Gall Tadeusz Podlaszewski, o którym chcę wspomnieć z jednego jeszcze powodu. Otóż przy jego współudziale, dosłownie na dniach będzie miała miejsce debata o przyszłości rejonu dworca PKP. Pozostaje mi przyklasnąć, zaprosić Was i samemu postarać się zjawić. Jeśli się nie uda, to mam zapewnienie, że a) będzie podjęta próba rejestracji spotkania na wideo, b) będzie sprawozdanie w formie broszurki prawdopodobnie w formie pdf, wreszcie c) i tak przeczytamy o tym w najbliższym Almanachu kultury koszalińskiej. Uf.

I coś tag „Koszalin” na blipie ostatnio wyraźnie odżył. Yeah, to jest życie!

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Społeczeństwo/ludzie, W sieci sieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s