Drzewo jest z drewna [foto]

Jakoś tak przypadkiem przypomniałem sobie pamiętny skecz kabaretu Dudek pt. „Sęk’ i chętka mnie naszła na zrobienie fotek drzew.

hpim2642_jj

Wiadomo – pionowy wlalec przymocowany na stale do ziemi, opatrzony wypustki gałęziowymi, okresowo okraszonymi tzw. liściami – powszechny i mało ciekawy widok.

copy-of-hpim2578_jj

A jednak mają w sobie coś magicznego i przyciągającego.

copy-2-of-hpim2575_jj

Są symbolem – trwałości, przywiązania, pamięci czy rodziny (stąd drzewo genealogiczne i powiedzenie, że każdy mężczyzna ma zbudować dom, spłodzić potomka i właśnie posadzić drzewo).

copy-of-hpim2576_jj

Niektórzy mają do nich niezwykły stosunek – podobno obejmowanie brzóz dodaje człowiekowi „naturalnej” energii, jaka jest rzekomo zgromadzona w tych drzewach.

hpim2641_jj

Dlatego też cieszę się, że mieszkam akurat w Koszalinie – mieście niebywale zielonym, pełnym maści wszelakiej drzew, parków i lasów. I żaden tartak, czy inny sęk tego nie zmieni. 😉

copy-of-hpim2577_jj

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Audiofotowideo

5 responses to “Drzewo jest z drewna [foto]

 1. uwielbiam focić drzewa, konary
  są takie niepowtarzalne
  każde inne 😉
  nie ma wsród nich bliźniąt 😉

 2. emememka

  kocham drzewa, bardzo, myślę, że każdemu przyszło chociaż raz w życiu na myśl pragnienie – być dzewem, mieć swoja własna kołysankę, mądrą kołysankę o trwaniu, o mocnym zakorzenieniu w życiu, o przemijaniu też…
  p.s.
  gratuluję pomysłu na blog, widzę, że sprawy Twego miasta i Ziemi Koszalińskiej, jakże pieknej, nie są Ci obojętne,

 3. Czy to drzewo ze zdjęć to to tzw. „drzewo czarownic”? Jedno z najstarszych drzew w Koszalinie o ile dobrze kojarzę. Pozdrawiam

 4. JJ

  @Donata, emememka Cóż za przemyślenia, nie sądziłem, że tyle osób ma przemyślenia na temat drzew. W każdym razie gratuluję złotych myśli.
  @Piotr Czekałem, aż ktoś to zauważy. Nie jestem co do tego pewien, ale tak właśnie myślę. Wygrałeś uścisk ręki prezesa 😉

 5. „Na terenie parku znajdują się najpiękniejsze i najstarsze drzewa Koszalina. Wśród rodzimych drzew wielkie zainteresowanie wzbudza klon jawor o silnie rozwiniętej, tarasowatej nasadzie pnia. Jest to najstarsze drzewo Koszalina, pozostałość ogrodu zamkowego sprzed 300 lat.”
  http://www.moksa.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s