Drogie drogi

Uwaga, to będzie post bez zdjęć! (chyba już drugi)

Niedawno kraj nasz cały obiegła informacja, że Schetyna rzucił kasę na drogi, kto chce niech bierze. No to wpadli w ekstazę i już typują, które ulice wyremontować. W Koszalinie również. Wybrano Kwiatkowskiego i Waryńskiego, o których ZDM, ustami Piłata mówił:

Będziemy również aplikować o wsparcie z funduszy zewnętrznych, choćby na już oprojektowaną przebudowę ulicy Waryńskiego, z także na rozpoczęcie prac projektowych miejskiej obwodnicy Koszalina, na odcinku 4 Marca – Słowiańska – Lechicka – Szczecińska. Będziemy się również starać o dofinansowanie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Syrenki i Szczecińskiej i Kwiatkowskiego. (data wypowiedzi – styczeń 2008r.)

Mamy ponadto w najbliższych planach remont ulicy Kwiatkowskiego, przy której znajdują się budynki Politechniki Koszalińskiej (PK). (data wypowiedzi – kwiecień 2008r.)

Rok minął, a tu się dalej „starają” 😦 Ale ja nie o tym.

Drogi mamy w Koszalinie całkiem całkiem. Inna rzecz jak wyglądają efekty remontów. Weźmy taką Gnieźnieńską od Ronda Solidarności do 4 Marca. Wyremontowana niedawno, a ma już łatę na łacie. Monte Cassino w okolicy SP nr4 to samo. To kurna na ile lat są gwarancje? A może to nieudolne łatanie to w ramach prac gwarancyjnych? Wiem jedno – jeździ się tam jak po wiejskiej drodze do remizy strażackiej. Smaczku sprawie dodaje fakt, że wspomniane drogi są wojewódzkie, a w Koszalinie mieści się Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Najciemniej pod latarnią.

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Budująca historia, Na czterech kołach, Różne

5 responses to “Drogie drogi

 1. wuwu

  Oj Jotjocie, co prawda chwalisz się żeś prokrastynator, ale aż taki? Nie chciało Ci się poświęcić paru minut i sprawdzić fakty, zanim napisałeś powyższy tekst?

  Zacznę od „Rok minął, a tu się dalej “starają”. Przecież rzut okiem na stronę bip ZDMu wystarczy, by ujrzeć ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Kwiatkowskiego w Koszalinie. Poza tym zawsze można poszperać w archiwach i znaleźć takie przetargi, jak:
  „Opracowanie koncepcji odcinka drogi dł. ok. 2,8 km od ul. BOWiD do ul. Władysława IV ( etap V budowy i przebudowy dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego Koszalina ).”
  „„Budowę i przebudowę dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego Koszalina – Opracowanie Studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego odcinka drogi dł. ok. 2,7 km od ul. Lechickiej do ul. BoWiD”
  „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy odcinka drogi łączącej ul.Gnieźnieńską z ul.Połczyńską oraz przebudowy skrzyżowań ulic Gnieźnieńskiej – 4 Marca i ulic Połczyńskiej – Słowiańskiej w Koszalinie”

  To co, rozpoczęły się prace projektowe, czy nie? Wszak pojęcie „w najbliższych planach” to pojęcie względne 🙂

  A tak na marginesie, pomyliły Ci się drogi krajowe z wojewódzkimi. Dyrekcja Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Koszalina ma tylko tyle wspólnego z ulicą Gnieźnieńską, że codziennie jeździ nią do pracy. 😉

 2. Twoja racja jest i twojsza i mojsza. Masz rację. Ale zdania, że całe te procedury, opracowywanie dokumentacji, pozyskiwanie środków, trwa, w stosunku do składanych obietnic zbyt długo. A i jakość wykonastwa pozostawia wiele do życzenia, że choćby przypomnę, jak „niedawno” poprawiano Stawisińskiego – szybko, sprawnie, elegancko i skutecznie. W ramach gwarancji. A Monte Cassino i Gnieźnieńska są wyremontowane i dziurawe.

  Droga krajowa a wojewódzka rzeczywiście mi się pomyliła. Jakoś tak miałem w głowie przekonanie, że jak wojewoda realizuje politykę rządu w województwie, tak ZDW wykonuje polecenia GDDKiA. 🙂

 3. emememka

  witaj Pomorzaku! ciekawy Twój blog, a Pomorze to przecudna kraina, przecudna!!! włazi w człeka na wskroś, a drogi? hmm… niekiedy trzęsie amfibią, bardzo, kilka napraw autka się zaliczyło, pozdrawiam ciepło,

 4. A witam, za dobre słowo dziękuję, a i do odwiedzin w Koszalinie zachęcam.

 5. Pingback: Zima w mieście « Bo Koszalin mnie kręci. Na okrągło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s