(Nie)podległość

hpim2656_jjWczoraj obchodzono (bo obchodziliśmy to nie wszyscy) Dzień Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.  W Warszawie Prezydent wszystkich Polaków, Lech Kaczyński, przemawiał kwieciście do licznie zgromadzonych na Placu Piłsudskiego: „my, którzy zgromadziliśmy się w tej sali (sic!)”, czy „to jest piękna rocznica i należy się z niej mimo wszystko cieszyć”, a nawet „III Rzeczpospolita to Polska niepodległa (…) to nasze państwo”. No to policzmy – oficjalnie to była 90. rocznica. Odejmijmy 40 lat PRLu, to mamy 50. rocznicę. Czyż nie takie są Pańskie poglądy Panie Prezydencie? Czym tłumaczyć ten konformistyczny relatywizm, że jednego dnia 3RP to „zuo”, a drugiego to „nasz kraj”, jak nie tym, iż patrzysz Pan i Twoje zaplecze na słupki sondażowe?

A w Koszalinie? Było co nieco, ale nic specjalnego. Edukacyjny rajd rowerowy, dzień otwarty w jednostkach wojskowych, uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego.

Zwykli mieszkańcy flag ze swoich mieszkań walnie nie wywieszali, inicjatywą wykazało się na moje oko 5% populacji. Może to i dobrze, jeśli jeśli spojrzeć na poniższe zdjęciehpim2659_jjŻe reklamy robią ludziom sieczkę z mózgownicy to wiedziałem, ale żeby wmówić, że jakaś tkaninka z logiem Tyskacza to synonim polskiej flagi to już przegięcie pałki.

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Reklama, Społeczeństwo/ludzie

2 responses to “(Nie)podległość

  1. WIdziałem (a’propos podesłania linku do zdjęcia) – też Cię czytuję 🙂

  2. Bardzo mi miło. A mówić, że czytam Twój blog, to chyba nie muszę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s