Cosik o mediach

Dzień bez narzekania, to jak mądry polityk – niepopularna rzadkość, której dotykać nie zamierzam. Chciałbym natomiast wylać parę kropel jadu, którego trochę mi się nazbierało.

1. kropla – podawanie źródeł typu: fot. czytelnik, zdj. internet, fot. archiwum. Co to kurna ma być? Moją matką jest kobieta,  a ojcem mężczyzna? Zgadza się, ale nie do końca. Czytelnik, czyli kto, internet – proszę podać adres www, archiwum – czyje, etc. To tyczy się również felietonistów prasy lokalnej, nierzadko czerpiących inspirację (czasem wręcz kopiujących i przeredagowujących) przemyślenia użytkowników for internetowych. Nieładnie.

2. kropla – oj jak dziennikarze nie lubią zamieszczać sprostowań – naginanie terminów, nieautoryzowana ingerencja w tekst, czy wreszcie komentowanie tekstu sprostowania w tym samym numerze lub audycji (co jest zabronione przez prawo, ale często łamane – tu się kłaniam redakcji Teraz Koszalin, lubującej się w tego typu praktykach)

3. kropla – a propos TK, doprosić się nie mogę, aby obok wersji papierowej, wydawano wersję elektroniczną – chęć niby jest, ale ni ma komu robić

4. kropla – pomysłów miałem więcej – wiele z nich podrzuciłem „Miastu”, wyłożyłem zdawkowo punkt po punkcie proponowane zmiany/innowacje – przyjęto je do wiadomości, podziękowano, wręczono wizytówkę i obiecano, że zostaną wprowadzone w życie. Bullshit!

5. kropla – dlaczego wszystkie audycje TVP3 mogą być archiwizowane i udostępniane w internecie, a publicznego lokalnego radia to już nie (wyłączając TYLKO najnowsze wiadomości i audycję „Gość Studia Bałtyk”)? Radio Koszalin to jest klasa dla siebie – wysłałem kilka maili na różne adresy i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. A posłuchałoby się Studia Bałtyk, czy Programu Reporterów, poczytało RSSy… Jak to wreszcie jest, że w koszalińskim oddziale TVP3 pracuje bodaj 5. dziennikarzy, a na antenie ich materiały pokazują się z rzadka?

Na koniec pochała dla serwisu gk24.pl – stale się rozwijają, wprowadzają nowe ficzery. Gdyby tylko na blogach działo się nieco więcej, a forum było skrzętniej moderowane…

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Kwestie techniczne, Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s